Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAsus Projeksiyon ServisiTelefon, bilgisayar ve televizyon ile işlev gören projeksiyonlar son zamanlarda aktif olarak kullanılmaya başlandı. En fazla eğitim kurumlarında kullanılan bu cihazlar yansıtma sistemi ile kullanılıyor. İş dünyası sunumlarında da aktif olarak kullanılan bu cihazların bir çok modeli ve markası bulunmaktadır. Asus projeksiyon servisi olarak projeksiyon seçimi yaparken bazı özelliklerine dikkat edilmesi gerektiğini söyleyebiliriz. Projeksiyonlarda en önemli parça bu cihazların lambalarıdır. Lambalarının da lamba ömürleridir. Lamba ömürleri en uzun olan cihazlar çok daha uzun bir süre kullanılabilir.

Asus Projeksiyon Servisi

Cihaz seçimi yapılırken cihazın kaç metre ve ne kadar alana daha rahat bir çözünürlük ile görüntü yollayabildiğinin de önemi büyüktür. çok küçük projeksiyon cihazlarının yanı sıra taşınabilmesi bir kişi tarafından mümkün olmayan projeksiyon cihazları da mevcuttur. Fakat son zamanlarda üretilen projeksiyon cihazlarının gücü ve çözünürlülüğü artırılmış bunun yanı sıra çok küçük ebatlara indirilmiştir. Küçük ebatlı olan bazı projeksiyon cihazları çok küçük çantalarda taşınabilir yapılmıştır.

Asus Teknik Servis

Asus projeksiyon servisi bünyesinde satışa sunulmuş olan projeksiyon cihazları üçe ayrılmaktadır. Bu cihazların isimlendirilmeleri LCD DLP ve LCD olarak yapılır. Günümüzde en çok kullanılan ve aktivitesi her zaman diğerlerinden daha iyi olan projeksiyon çeşidi LCD olarak bilinir. Bu cihazların diğer modellere göre lamba ömürleri çok daha uzundur. Daha net bir görüntü alınabilen bu cihazlar daha çok iş dünyasında ve eğitim kurumlarında kullanılmaktadır. Notebook ve laptop cihazlar ile birlikte çalıştırılan bu cihazların kullanım ömürlerini uzatmak ve cihazların daha iyi kullanılabilmesini sağlamak için mutlaka aralıklı süreçlerde cihazların bakımlarının yapılması gerekir.

Asus projeksiyon servisi olarak her dijital ve elektronik cihaz gibi bu cihazların da en büyük düşmanı tozdur. İçine biriken tozlar cihazın görüntü kalitesinin bozulmasına bile neden olabilir. Aralıklı süreçlerde yapılan projeksiyon bakımları sonrasında cihazlar sıfır yani yeni alınmış mahiyetinde kullanılabilir. Projeksiyon cihazı satın alırken mutlaka bu cihazların çözünürlülük oranına görüntü verme kalitesine dikkat etmek gereklidir. Bakımı yaptırılarak arıza çıkartmaması için de projeksiyon cihazları dikkatli kullanıldığında kullanım ömürleri uzayarak uzun süre kullanılabilir cihazlar haline getirilebilir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 5,00 üzerinden 5)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..