Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi Hergün

Asus Servisi : Asus markalı bilgisayar, notebook ve laptoplar sağlam ve kalite içerikli olarak üretilmektedir. Bu cihazlar uzun süre kullanmaya dayanıklıdır. Fakat bazı süreçlerde kullanıcıların bakımsız kullanması ellerinde olmadan bazı hatalar yapmaları nedeni ile asus teknik servis ihtiyacı duyulmaktadır. Notebook ve laptop kullanıcıları bir cihazın kesinlikle uzun süre kullanılarak servise müracaat etmeleri için arızalanmasını beklememeleri gerekmektedir. Altı ayda bir bakımı yapılan notebook ve laptoplar kesinlikle bakımı yapılmayan notebook ve laptoplar gibi arıza göstermemektedir.

Asus Servis Merkezi

Bakımı düzenli olarak yapılan bilgisayar, notebook ve laptoplarda oluşan arızalar kullanıcı hatalarından doğan hafif arızalardır. Notebook ve laptoplarda hafif veya ağır bir arıza görüldüğünde mutlaka asus notebook servisleri bünyesinden destek alınması gerekir. Aksi takdirde bilgisayar, notebook ve laptop tamiri ve bakımı hususunda bilgisi olmayan kişiler tarafından yapılan arıza giderme işlemleri sonrasında notebook ve laptoplar çok daha büyük arızalar çıkartarak arıza maliyetleri çok daha büyük hale gelebilir. Siz değerli müşterilerimize bu makalemizin içeriğinde bilgisayar, notebook ve laptoplarda görülmeyen fakat aktif olarak kullanılan anakart arızalarından bahsedeceğiz. Anakart arızları nasıl gelişir? Anakart arızaları nelerdir?

Dizüstü Bilgisayarlarda Anakart Arızaları

Laptop anakartları ve notebook anakartları hassas bir yapıda üretilmiştir. Bu nedenden anakart arızaları laptop ve notebook cihazlarda masaüstü bilgisayarlara göre çok daha fazla görülür. Notebook ve laptoplarda farklı arızalar ve anakart arızaları görmemek için bu cihazları diğer elektronik ve dijital cihazlardan biraz daha dikkatli kullanmak gereklidir. Laptop anakart tamiri ve notebook anakart tamiri aslında bu hususta eğitimi ve bilgisi olan kişiler için oldukça kolaydır. Anakart tamiri hususunda bilgisi olmayan kişiler kesinlikle notebook ve laptoplarda anakart tamirine teşebbüs etmemelidirler. Bu teşebbüs cihazın başka parçalarının da arızalanmasına ve artık cihazın arızalarının içinden çıkılamaz duruma gelmesine neden olabilir.

Peki; laptop ve notebook anakartı neden bozulur? Genel olarak bakıldığında anakart arızalarının başka nedenleri olsa da laptop ve notebook anakartları aşırı ısınmadan kaynaklanmaktadır. Bu arızaya engel olmak için mutlaka soğutucu fanlı cihazlar kullanılmalıdır. Bu cihazların kullanımı anakart arızalarının önüne geçmektedir. asus laptop servisi olarak bir soğutucu kullanmıyorsanız çok uzun bir süre anakart arızaları ile karşı karşıya kalmamak için laptop veya notebook tarzı bilgisayarlarınızı aralıklı süreçlerde dinlendirmenizi tavsiye ederiz. Bu cihazlarda anakart arızaları oluştuğu kullanıcılar tarafından anlaşılır mı sorusu asus notebook servis olarak bizlere çok fazla sorulmaktadır.

Asus Servisi

Bilgisayarın açma kapama düğmesinde elektrik gelip gelmediği, ekrana görüntünün gelip gelmediği, laptop veya notebook cihaz kendiliğinden kapanıp geriye gelip gelmediği gibi arıza işaretlerinin oluşmasından anakart arızaları anlaşılır.

Yukarıda saymış olduğumuz ihtimaller bir notebook ve laptopun anakart arızası olduğunun işaretidir. Anakartlar hızlı bir şekilde bazı zamanlarda arızalansalar da bu belirtiler arıza başlangıcı olabilir. Arıza başlangıcında hemen bir asus teknik servisi bünyesine başvurmak arızanın büyümeden engellenmesi anlamına gelmektedir.

Asus laptop servis olarak bizlere sorulan bir diğer soru da anakart tamirlerinin ne kadar fiyatta yapıldığıdır. Bir bilgisayar arızasında tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Her bilgisayar kendi bünyesinde hangi parçası arızalanırsa arızalansın kendi yapısına göre bir arıza çıkartır. asus servisleri olarak cihazların anakart tamirlerinde tek bir fiyat vermek mümkün değildir. Öncelikli olarak tüm tamire gelen bilgisayarlar tarafımızca gözden geçirilir ve daha sonra fiyat verilerek tamire başlanır. Anakart tamir ihtiyaçlarında müşterilerimizin merak ettikleri bir diğer konu ise anakart tamir süresinin ne kadar olduğudur. Anakart tamir süresi genellikle anakartın yapmış olduğu arızanın niteliğine bağlıdır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (4 oy, ortalama: 4,50 üzerinden 5)
Loading...
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..