Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAsus servisleri hizmeti veren bir firma olarak notebook ve laptop tipi cihazların sıklıkla kullanıcılar tarafından kullanıldığını, tercih edildiğini söyleyebiliriz. Masaüstü bilgisayarlardan çok daha fazla kullanılan dizüstü bilgisayarların en çok kullanılmasının nedeni taşınabilir olması. Taşınabilir olan bu cihazların avantajları kadar dezavantajları da bulunuyor. Notebook ve laptop bilgisayarlar genellikle taşıma esnasında düşerek arıza yapabiliyor. Arıza yapan bilgisayarlar mutlaka servis elemanları tarafından arızası giderilmesi gerekiyor.  Servis bilgisi olmayan kişiler tarafından tamir edilmeye çalışılan cihazlar çok daha büyük maliyetli arızalar ile sahiplerine yük olabiliyor.

Asus Servisleri

Laptop ve notebook bilgisayarlarda sıklıkla çıkan arızalardan birisi olan ekran kırıkları ve kasa kırıkları cihazların daha çok taşıma esnasında düşürülmesi nedeni ile oluşuyor. Yere düşen bilgisayarlarda ekran kırıkları ve kasa kırıkları haricinde bir çok farklı sistemde arıza görünebiliyor. Ekran arızaları sıklıkla notebook ve laptop bilgisayarlarda karşılaşılan arızalardır. Bu arızaların ortaya çıkmasındaki neden genellikle cihazın yere düşmesinden sonra görülse de ekran lekeleri hiçbir kullanıcı hatası bulunmaz iken de görülebilir arıza çeşitleridir.

Asus Teknik Servis

Asus servisleri olarak bir diğer arıza çeşidinin de adaptör arızası olduğu söylenilebilir. Adaptör arızalarında adaptörlerde gibi görünen bazı arızaların şarj girişlerinde, bataryalarda veya anakartta olması da muhtemeldir. Anakart arızaları da bazı hallerde cihazların şarj almama arızası ile kişileri karşı karşıya kaldığı göstermektedir. Notebook ve laptop bilgisayarlarda adaptör arızaları birebir yeni adaptör ile değişim yapılarak giderilmektedir. Asus servisleri hizmeti veren bir firma olarak notebook ve laptop cihazlarda adaptör tamiri olmadığını söyleyebiliriz.

Bilgisayar kullanıcılarının büyük sorunlarından birisi de klavye arızalarıdır. Klavye arızalarının aralıklı süreçlerde oluşması klavye değişimi ile tamir edilmesi gereklidir. Klavye arızalarının değişimi için mutlaka birebir aynı olan klavye montajı yapılması gereklidir. Klavye tuş kusurlarında ve tuş eksikliğinde de birebir aynı tuş bulunmayacağından tek tuş kaybında bile klavyenin tamamen değişmesi gereklidir. Değişim yapılan klavyeler, ekranlar, kasalar ve iç kısmında bulunan anakart ram ve işlemci parçaları için siz değerli müşterilerimize garanti süresi uygulamasında bulunmaktayız. Tüm Türkiye sınırları dahilinde bilgisayar tamir, bakım ve yedek parça alımı için bizi arayabilirsiniz.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..