Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAsus Projeksiyon ServisEn fazla eğitim kurumlarında kullanılan projeksiyon cihazları işyerlerinde hatta son zamanlarda evlerde de kullanılmaya başlanmıştır. Kullanımı artık o kadar yaygın hale gelmiştir ki, eğitim kurumlarında normal bir şekilde daha önceden kullanılan tebeşirli kara tahtalar tamamen kaldırılmış ve yerine projeksiyonlu tahtalar getirilmiştir.

Bu sistem üzerinden ders çalışmak hem zevkli hem de anlatımı çok daha kolaydır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte bu cihazlar bilgisayarlar, televizyonlar ve akıllı telefonlar ile kullanılabilir hale getirilmiştir. Asus projeksiyon servis hizmeti veren bir firma olarak vermiş olduğumuz tüm hizmetlerden sonra siz değerli müşterilerimiz için garanti süreci uygulaması yapmaktayız.

Asus Projeksiyon

Asus projeksiyon servis hizmetleri veren firmamızdan destek almak için bizleri telefon numaralarımızdan arayabilir, hatta mail adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz. CRT, LCD, DLP tipleri ile tanınan bu cihazlardan en fazla LCD tipi olan projeksiyon cihazı kullanılmaktadır. LCD projeksiyon cihazlarının daha çok kullanılmasındaki neden bu cihazlarda bulunan lambalarının kullanım ömürlerinin diğer projeksiyon cihaz çeşitlerine göre biraz daha uzun olmasıdır.

Asus projeksiyon servis olarak projeksiyon cihazlarının çalışma sisteminde neler bulunduğunun bilgilerini siz değerli okurlarımız ile paylaşalım. Projeksiyon cihazları öncelikli olarak ışık kaynağından yola çıkmaktadır. Bu ışık daha sonra yoğunluk ayarlayıcı filtrelerden geçer ve renkleri ayrıştırır. Ayrıştırılan renkler ise projeksiyon cihazı ile yansıtılır.

Asus Projeksiyon Servisi

Ayrıştırılan renkler ayrıştırma aşamasından sonra birleştirici tüplerde toplanır ve prizmada son halini alır. Son olarak da projeksiyon lens yardımı ile istenilen ortama yansıtılır. Bir projeksiyon cihazı alırken dikkat edilmesi gereken konular; çözünürlülüğünün yüksek olması, ışık gününün ve parlaklığının bulunması ve kontrast olması. Her dijital ve elektronik cihaz gibi projeksiyon cihazları da arıza yapabilir.

Bu cihazların arızaları yansıtmayı durdurması, sürekli hale gelmiş bir ses sistemine sahip olması ve düğmelerinin çalışmaması ile anlaşılabilir. Projeksiyon cihazları mutlaka bu hususta servis bilgisi olan kişiler tarafından tamir edilmesi gerekir. Aksi takdirde bu cihazlara yapılacak olan bilgisiz bir müdahale cihazların olduğundan çok daha fazla arıza yapmasına neden olur. Bu bilgisiz tamir girişimi de cihazlarda daha sonradan çok daha yüksek maliyetli tamirlere neden olmaktadır.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..