Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAsus Notebook Yedek ParçaDaha güvenli ve daha uzun süre bilgisayar kullanabilmek için bilgisayarların düzenli olarak mutlaka bakımlarını yaptırmak gereklidir. bir notebook veya bir laptop için bakım yaptırma süresi ortalama olarak altı ay ila bir yıl aralığı kadar olması gereklidir. Altı ayda veya bir yılda kez bakımı yapılan cihazların arıza yapma olasılığı bakımı yapılmayan bilgisayarlara göre çok daha azdır. Bakım esnasında Asus notebook yedek parça satışı yapan bir firma olarak fan ve çevresinde bulunan tüm tozlar bilgisayardan arındırılır. Bilgisayarların en büyük düşmanı tozlardır.

Asus Notebook Yedek Parça

Tozlar bir müddet sonra bilgisayar fanlarına ve iç parçalara zarar vermeye başlar. Soğutucu kullanılan bilgisayarlarda da ek fan olmasına rağmen fan tozlanması arızası görülebilmektedir. Güvenli bir şekilde notebook ve laptop kullanmak isteyenler cihazlarını kazaya karşı da korumaları gereklidir. taşınabilir olduğu için notebook ve laptop tipi cihazlar en sık tercih edilen cihazlardır. taşınabilir olmaları bu cihazları çok daha fazla kullanımını çoğaltsa da cihazlar çoğunlukla taşıma esnasında yere düşürülerek arızalanmaktadır. Yere düşürülerek arızalanan cihazlar genellikle ekran kırıkları, kasa kırıkları, şarj girişi arızaları, batarya arızaları ve klavye arızaları ile karşı karşıya kalırlar.

Asus Servisi

Asus notebook yedek parça firması olarak yukarıda saymış olduğumuz kullanıcı hatalarından dolayı oluşan arızaların tümünün tamirini yapmaktayız. Bakım servisi olarak da telefon ve mail adreslerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Asus notebook yedek parça satışı yapan bir firma olarak notebook ve laptop bilgisayarlarda sıklıkla görülen ışık arızaları da cihazların yere düşmesi veya hızlı bir şekilde bir cisme çarpması sonucu olduğunu söyleyebiliriz.

Cihazlarının arızalanmasını istemeyen bilgisayar kullanıcıları kullanımlarını dikkatli yaparak mutlaka yılda bir veya iki kez olmak üzere cihazlarına bakım yaptırmaları gerekir. Kişisel olarak birçoğumuz tamircilere bilgisayarlarımızı teslim etmek istemeyiz. Daha çok bozulacağını düşünerek yakınlarda tornavida tutmasını bilen kişiler bilgisayarlarımızı emanet ederek tamir edilmesini isteriz. Fakat bu o kadar büyük bir yanlıştır ki, bilgisayar içeriği çok ince bir yapıya sahip olan ve hassas dengeleri olan bir cihazdır. Yanlış uygulanan tamir aşamaları çoğu zamanda bilgisayarlarınızın tamamen kullanılmasına dahi engel olabilir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alperen

Laptobum üzerine soda döküldü laptop çalışıyor ama klavyedeki bazı tuşlar farklı basıyor yedek parça da bulamıyorum

1
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..