Asus Servis Türkiye Onarım Tamir Merkezi 7/24 Call Destek.

Laptop Destek Hattı
(0850) 241 93 07

(0212) 222 00 85 | (0212) 222 00 84
[email protected]

Pzt - Cts 09.00 - 19.00
Hafta içi HergünAsus Laptop BataryaLaptop bilgisayarlar son yirmi yıldan beri aktif olarak ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır. Taşınabilir olduğundan bu cihazların kullanımı bilgisayar kullanıcıları tarafından benimsenmiş ve kolay bulunmuştur. Notebook ve laptop bilgisayarların üretici firmaları bu bilgisayarların arızaları kullanıcı hataları nedeni ile oluştuğunda bilgisayarların arıza tamirlerini karşılamamaktadırlar. Kullanıcı hataları genellikle bu tip cihazlarda yere düşürülerek veya sıvı teması oluştuğunda görülmektedir. Asus laptop batarya arıza çeşitleri de cihazlarda sıklıkla görülen arızalardır.

Asus Laptop Batarya

Asus laptop batarya arızaları cihazlarda görüldüğünde bu arıza da üretici firmalar tarafından karşılanmamaktadır. Laptoplarda oluşan batarya arızaları bazen adaptör arızası ile karıştırılabilir. Fakat adaptör denemesi sonrasında sağlam bulunan adaptör, bataryanın değişiminin yapılmasının gerektiğini göstermektedir. Bir çok kişi tarafından kullanılan akıllı cihazlar olarak da bilinen notebook ve laptoplarda menteşe kusurları da sıklıkla görülmektedir.

Menteşe kusurları genellikle cihazın alt kasa ve üst kasası bir araya gelmediğinde anlaşılır. Menteşe kusurlarının oluşmasındaki neden genellikle taşıma esnasında bu cihazların yere düşürülerek menteşesinin arızalanmasıdır. Menteşe arızası üst kasa ve alt kasanın bir araya gelmesini zorlaştırdığından cihaz başka arızalar çıkartmaya meyilli hale gelebilir. Zira kapanmayan bilgisayar sürekli olarak açık kaldığından format hatası yapması kaçınılmazdır.

Asus Laptop Yedek Parçaları

Asus laptop batarya servisi olarak cihazlarda bir çok ortaya çıkmış arızanın tamirini yapmaktayız. yapılan tüm tamir ve bakım hizmetleri sonrasında siz değerli müşterilerimiz için garanti süresi uygulaması yapmaktayız. Notebook ve laptop bilgisayarların bakım süreci geldiğinde kesinlikle bakım sürecini atlamadan bu cihazların bakımlarını düzenli olarak yaptırınız. Bakımı düzenli olarak yaptırılan tüm notebook ve laptop bilgisayarların çalışma sistemi düzene girerek kullanım ömürlerinin dışında bile kullanılabilir. Notebook ve laptopların her dijital ve elektronik cihaz gibi en büyük düşmanı tozdur.

Güvenli bir şekilde cihazların kullanılması isteniyor ise bakım tarihi her zaman altı ayda bir olarak belirlenmesi gereklidir. Notebook bilgisayarlarda en sık görülen arızalardan birisi de ekran kırıklarıdır. Ekran kırıkları üretici firmalar tarafından garanti kapsamı altında değerlendirilmez. Garanti kapsamı altında değerlendirilmeyen bu cihazların kullanımında ekran kırıkları olmaması için yere düşürmemeye özen gösterilmesi gereklidir.

0 0 votes
Article Rating
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Oy Yok)
Loading...
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşüncelerinizi belirterek, lütfen yorum yapın.x
Asus WhatsApp Online Destek / Tıklayınız..
Call Now ButtonHemen Ara..